New school, new problem - 8. díl

4. ledna 2014 v 18:50 | kate |  New school, New problem
Ahojky! :3
Tak tu máme nový, již 8. díl NSNP! :) Snad se vám bude líbit! :)
Než ho ale začnete číst, tak bych vám chtěla moc poděkovat, za vaše komentáře! Jakékoli!! :) Samozřejmě hlavně za ty hezké, ale i za kritiku..:) Té jsem moc nedostala, takže děkuju!!
Taky jedna věc.. asi jste si už zvykli na ty příšerné koláže k dílům a já teď začala dělat nové, takže to všechno předělám, více v minulém článku :) Byla bych ráda, kdybyste se k tomu vyjádřili buď zde a nebo TAM :) Děkuju <3
Jinak co se týče ilustrační koláže - zvětšíte jí kliknutím na ní! :)
Ještě musím zmínit spoluautorku - za pomoc děkuju -KriSty- :)


Více v Celém článku :)


"Sluníčko svítí a ty musíš do školy!" probudily mě ráno tato slova, vycházely z úst Daniel. Zašeptala mi je do ucha. "Ne! Opravdu musím?" zeptala jsem jí s prosebným pohledem. "Bohužel ano!" řekla mi Dan smutně. "Pojď!" řekla mi a pomohla mi vstát. Došli jsme do jídelny, kde měla Dan už připravenou snídani. Palačinky! Vzpomněla jsem si na Nickovi palačinky. Palačinky, které mi tak chutnaly. To mi ho bude všechno připomínat? "Děje se něco?" Dan asi uviděla můj pohled. "Nene, nic! Jenom…palačinky jsem měla s Nickem!" řekla jsem a do očí se mi vrhly slzy. Nemůžu tomu uvěřit… proč je mi pořád tak na nic? "Aha! Promiň, to jsem netušila! Tak si dáš něco jiného?" zeptala se Daniel pohotově. "Ne! To ne! Promiň, jenom…" "To nic!" přerušila mě Dan. Sedla jsem si a dala jsem si palačinky. Byly o mnoho lepší než ty Nickovi, hlavně proto, že jsem je teď jedna s úžasnou Daniel a ne s prolhaným blbcem. "Kde je Jace?" zeptala jsem se při jídle. "Má nultou hodinu! Bude jí mít každé pondělí! Dneska ale poprvé!" řekla mi. "… ale neboj! Do školy tě odvezu já!" řekla, když uviděla můj výraz. "Aha! Děkuju!" poděkovala jsem jí.
Po snídani jsem se šla převléct. Nějak moc jsem neřešila, co si vezmu na sebe. Vzala jsem si obyčejné béžové džíny a šedé tmavé triko. Do uší jsem si dala malé zlaté naušničky a na ruku jsem navlékla zlaté hodinky s pár náramky. Rychle jsem nazula šedé botasky a na záda jsem hodila květovaný baťoh. Mohli jsme vyrazit! Daniel mě podle plánu odvezla do školy. Zastavila až přímo u ní. "Držím ti palce!" řekla. "Děkuju!" poděkovala jsem a vyrazila do školy.
Vešla jsem do třídy a sedla si vedle Bec. "Ahoj!" pozdravila jsem jí. "Ahojky!" řekla nadšeně. Její štěstí jí závidím. První hodinu jsme měli angličtinu. Potom chemii, dějepis, němčinu a dvě hodiny fyziky. Všechny jsem nějak přežila. Sice jsem moc nevnímala, ale bylo to v pohodě. Jenže potom… matika! Když Nick, tedy teď už pouze obyčejný třídní učitel vstoupil do třídy, myslela jsem, že umřu. Všechno to na mě znova spadlo a já měla pocit, že se rozbrečím. "Posaďte se!" řekl a rozhlédnul se po třídě. "Kdo chybí?" zeptal se. Pár lidí mu nadiktovalo chybějící žáky a hodina mohla naplno začít. Dneska měl zkoušet, ale nezkoušel. Asi si uvědomil, že by musel zkoušet mě. Nebyla jsem nejspíš jediná, které by to bylo nepříjemné. Učili jsme se proto nějaké nové rovnice. Za celou hodinu jsem mu nevěnovala ani jeden pohled. Zatím co on se a mě koukal vždy, když měl příležitost. K tabuli mě ale ani jednou nevyvolal.
Hodina skončila a já si pomalu naskládala učení do tašky. Rebeca na mě čekala. "Laro? Mohla bys tu chvilku zůstat? Potřeboval bych se tě na něco zeptat!" promluvil na mě Nick. Jeho hlas mi vytvořil husinu. "Omlouvám se, pane učiteli, ale venku na mě už určitě čeká bratr!" řekla jsem mu. "Bude to jenom chvilinka, slibuji!" řekl mi. Odcházela jsem. "No tak Laro! Potřebuji si s tebou promluvit o matematice!" Zastavila jsem. Nick se evidentně usmál. "Rebeco, mohl bych tě požádat, abys šla." oslovil Bec. Ta se na mě koukla, pusou naznačila něco jako 'Ahoj' a odešla. Otočila jsem se na Nicka, mého učitele. "Laro, musím ti vysvětlit to, co se stalo!" začal mluvit. "Omlouvám se, pane učiteli, ale nevím, co myslíte!" řekla jsem nechápavě. "Dobře víš, co myslím!" "Ne, opravdu netuším, o čem mluvíte! Řekl jste, že si se mnou potřebujete promluvit o matematice a nevím, co se v ní stalo!" řekla jsem, i když jsem moc dobře věděla, co myslí. Nemá se ale vymlouvat na matiku! "No tak Laro, to byla jenom výmluva! Myslím pátek… nechápeš to! Chci ti to vysvětlit, ale ty to odmítáš!" řekl a přiblížil se ke mně. "A co? V pátek jste při matematice zkoušel a tak nic nového umět nemusím a na doučování jsem to všechno pochopila!" řekla jsem jakoby nic. "Jo… děkuju moc za vaše doučování!" Nasadila jsem falešný úsměv, i když popravdě se mi chtělo brečet. Otočila jsem se a chtěla jsem odejít. Když v tom mě Nick chytil za ruku. Koukla jsem se na něj. "Laro!" zašeptal mé jméno. A přiblížil se ke mně ještě víc. Chtěl mě políbit. Nedokázala jsem se pohnout. Všechny mé svaly se zastavily. Na jednu stranu jsem věděla, že je to velmi nezodpovědný a že bych to měla zarazit. Navíc jsem tušila, že pokud mu to dovolím, tak budu zase tam, kde jsem začala. Věděla jsem, že je to špatné, ale na druhou stranu jsem to chtěla. Chtěla jsem políbit! Možná, že by se to i stalo, kdyby… "Ehm, ehm!" ozvalo se ze dveří. Otočila jsem se. Stál tam Jace. "Mohl byste prosím pustit mojí sestru? Jedeme domů a máme docela naspěch!" Nick mě ale nepouštěl. "Tohle není tvoje věc!" řekl. Vtom jsem si uvědomila asi něco důležitého. Nick mi lhal! Co když tohle všechno jsou jenom další lži? Co když se Nick prostě jenom baví tím, jak jsem do něj zamilovaná? Co když takhle balí všechny studentky? Snažila jsem se vytáhnout svou ruku z jeho, ale držel jí pevně. Jace k nám přistoupil blíž. "Sakra na co si tu hraješ? Pusť jí!" začal na něj řvát. Nick nepovoloval. Bolelo to. "Au!" řekla jsem potichu. Nick to ale asi zaslechl. Pustil mou ruku. "Promiň, nechtěl jsem…" začal se omlouvat. "Teď už je pozdě, ne?" řekl Jace a chytl mě za ruku. Odváděl mě z třídy na chodbu. Začala jsem brečet. Nick tam jenom stál a koukal na nás. Asi si uvědomil, že to neměl dělat.
"Promiň!" řekla jsem se slzami v očích Jacovi hned, jak jsme vyšli na chodbu. "Za co prosím tebe?" zeptal se Jace. "Je toho víc! Za to, že se mnou máš takové starosti! Za to, že teď to kvůli mně budeš mít horší při matice! Za to, že…" začala jsem vyjmenovávat věci, za které jsem se mu chtěla už dlouho omluvit. To kvůli mně má teď starosti. Má si s Dan užívat těhotenství a ne se pořád starat o mně. "Stop!" přerušil mě. "… Neomlouvej se, ok? Jsem tvůj bratr a vždycky tu pro tebe jsem! Vždycky!" Objal mě. "Děkuji!" řekla jsem a pevně ho stiskla. Rozbrečela jsem se ještě víc. "No tak! Nebreč, on ti za to nestojí! On ne!" řekl mi a dále mě objímal. Jace je ten nejúžasnější bratr na světě! "A víš co? Rozesmějeme tě!" Odtáhl se a udělal na mě ksichtík. A další a další. Měl pravdu, musela jsem se opravdu smát. Potom mě chytl do náručí. "Co to děláš?" zeptala jsem se vyděšeně, když mě chytal. "Co by? Jdu tě odnést do auta!" začal se smát. Nedělal si ale legraci. Opravdu mě přes celou školu odnesl až do přízemí, kde mě dokonce přezul a oblékl mi bundu a i nadále mě nesl. Pustil mě až v autě, kde mě posadil na sedačku a sám si sedl za volant. Smála jsem se. Nemohla jsem tomu uvěřit.
Přijeli jsme domů, kde jsem se naobědvala a zalezla jsem do pokoje. Táta zase nebyl doma! Vím, že je ještě zvyklý z dřívějších dob, ale byla jsem na něj naštvaná. Mohl by si všímat i svých dětí! Jeho syn počal dítě, které se má již za pár měsíců narodit a on o tom neví. O mé starosti se taky nezajímal, ale to je možná dobře. Nevím, jak bych mu vysvětlila můj vztah s učitelem. Šla jsem si udělat úkoly a potom jsem si lehla do postele. Myslela jsem na dnešní odchod ze školy. Přemýšlela jsem, o co Nickovi jde. Proč si se mnou vlastně začínal?
Asi kolem šesté hodiny večer za mnou do pokoje přišla Daniel a zkontrolovala, co dělám. Nedivím se jí! Rána ze soboty se ještě nezahojila. "Ahoj! Děje se něco? Jsi tu dneska celý den zalezlá!" zeptala se mě a sedla si ke mně na postel. "Nic! Jenom jsem přemýšlela o dnešním odpoledni! Říkal ti to asi Jace, že?" "Jojo! Řekl mi to! Moc mě to s Nickem mrzí!" řekla mi Dan a pohladila mě po vlasech. "A víš co? Mám pro tebe novinu! V pátek jdeš se mnou na párty!" oznámila mi. "Cože? Na jakou?" netušila jsem o jakou párty jde. "No, můj kamarád pořádá v pátek párty a jelikož jsem při zmiňování Jace zmínila i tebe, tak tě taky pozval!" "Ale vždyť mě vůbec nezná!" namítala jsem. "Ale prosím tebe! A od čeho je facebook a twitter?" Začala se smát. "…Navíc jsem s ním o tobě mluvila a říkal, že mu přijdeš sympatická!" usmála se. "Aha! Ale mě se nikam nechce!" opět jsem namítala. "Žádné ale, musíš jít!" přikázala mi Dan. "Ale… já nemám nic kloudného na sebe!" "Říkám žádné ALE! Zítra po škole zajdeme do nákupního centra a koupíme něco hezkého, aby všichni koukali jenom na tebe, dobře?" šibalsky se usmála. "No tak dobře!" souhlasila jsem, i když se mi nikam moc nechtělo.
S Daniel jsme šli dolů na večeři, kterou opět uvařil Jace. Otec stále ještě nebyl doma. K večeři jsme měli míchaná vajíčka jako vždy! Najedla jsem se, zašla si do sprchy a šla jsem spát. Daniel i Jace mi přišli dát dobrou noc. Opravdu je zbožňuju! Mají svých starostí dost a oni se ještě starají o mě. Po chvilce jsem usnula.
----------------------------------------------------------------------
Určitě mi do komentářů napište, zda se vám díl líbil! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cece Cece | Web | 4. ledna 2014 v 19:13 | Reagovat

Úžasný! Moc se ti to povedlo! <333

2 dreamer. dreamer. | Web | 4. ledna 2014 v 19:39 | Reagovat

Skvělý díl:) jen tak dál.Zajímalo by mě jak to dopadne s Nickem a tak:)

3 kate kate | Web | 4. ledna 2014 v 20:14 | Reagovat

[1]: Děkuju!:3

[2]: Děkuju! :3

4 Ronnie Ronnie | Web | 5. ledna 2014 v 10:52 | Reagovat

Daniel s Jacem jsou úžasní <3 těším se na další díl :33

5 Cece Cece | Web | 5. ledna 2014 v 12:25 | Reagovat

Určitě byste mohly domyslet, že Lara řekne Jacovi a Dan, že by byli skvělí rodiče, jak se starají o Laru. :)

6 Anett • bellathorne-official Anett • bellathorne-official | Web | 6. ledna 2014 v 17:44 | Reagovat

Zase skvěle napsaný, Kate (a -KriSty-:D) :)

7 marie2624 marie2624 | E-mail | Web | 8. ledna 2014 v 19:16 | Reagovat

Moc se ti to povedlo :) Jsem ráda, že si Daniel to dítě nechala. Chudák Lara :/ Zajímalo by mě, jak to s tim Nickem dopadne :)

8 Ronnie Ronnie | Web | 8. ledna 2014 v 21:51 | Reagovat

důležitý článek: http://nayarivera-daily.blog.cz/1401/co-toto-vsechno-znamena-pro-blog
promiň za zkopírovanou zprávu

9 Kika Kika | Web | 10. ledna 2014 v 17:49 | Reagovat

Ahoj, na mojom blogu je vyhodnotenie kontroly affs:
http://allinoneforyou.blog.cz/1401/novy-design-a-vyhodnotenie-kontroly-affs

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama