New school, new problem - 6. díl

30. listopadu 2013 v 10:33 | kate |  New school, New problem
Dobré ráno! :)
Tak dneska budu pracovat na adventním kalendáři (otevírání okének), abych mohla přednastavovat.. navíc musím udělat ještě kalendář pro kamarádku s 1D (slíbila jsem jí to asi před týdnem), navíc musím pomoct mamce uklidit a udělat adventní věnec... a tak tu dneska asi moc nebudu.. :)
Přidám vám sem ale nový díl NSNP, kdyby měl někdo náladu číst :D
Dnešní díl bude docela nudný... no díl bez Nicka (ano, prozradím to)... :D Snad se vám bude líbit!
Jinak opět... co se týče ilustrační koláže, která bude u každého dílu jiná... zvětšíte ji kliknutím na ní! :)
Ještě musím zmínit spoluautorku... děkuju za pomoc samozřejmě -KriSty- :)

Více v Celém článku :)


"Crrrrrrr! Volá ti tvůj miláček!" vzbudilo mě typické zvonění bráchy. Má ho jenom u Daniel. "Halo?" vzal mobil. Odmlčel se. Nejspíše mluvila Dan. "Promiň, ale jestli si chceš zase promluvit o tom, že jdeš na potrat, tak klidně! I když s tím nesouhlasím, tak mám větší starosti!" řekl potichu, kdybych náhodou spala. Jaké může mít starosti? Daniel jde na potrat! Dělej s tím něco brácha! Koukala jsem na něj vykuleně. Čekala jsem, co řekne. Asi netušil, že jsem už vzhůru. "Jaký?! Moje sestra je na dně! Nemám čas a ani náladu se s tebou hádat! Můj názor znáš, a jestliže se tak rozhodneš, budu rád, ale jestli půjdeš na potrat, tak je mi to jedno! Alespoň pro teď! Mám sestru, která mě potřebuje, a nemám čas ti vysvětlovat, že děláš chybu! Promiň!" řekl stále ještě potichu, asi vážně nevěděl, že už nespím. Až v zápětí si všiml, že jsem vzhůru a usmál se na mě. "Promiň, budu muset končit! Zatím pá! A dej vědět!!" típl hovor předpokládám ještě před tím, než stihla Daniel cokoli říct. "Dobré ráno!" řekl a sedl si na postel vedle mě. "Co to mělo k sakru být?" řekla jsem mu vyčítavě. "Vždyť Dan ti mohla chtít říct třeba něco důležitého! A já myslela, že jsem ten největší blbec já! Třeba povolila, třeba se rozmyslela a ty jí takhle odsekneš? Jenom kvůli…" "Tobě!" Jace mě přerušil. "Ano, kvůli tobě! A nelituju toho. Poslední dobou jsem se ti vůbec nevěnoval!" Nechápu ho! To mě musí chápat a chtít naslouchat zrovna teď!? "Hele, máš pravdu! Moje nálada je blbá, ale to neznamená, že ty nemůžeš být šťastný! Pokud půjde na potrat, ztratíš své dítě! Dělej s tím něco!" "Ne… Dan je moc tvrdohlavá na to, aby mě poslechla! Musí se rozhodnout sama! I kdybych jí přemlouval nastokrát, neposlechne. Musí si to uvědomit sama." Řekl a v hlase mu byla slyšet lítost. Nechce, aby tam šla. "No tak jí přemlouvej! Buď s ní! Musí to fungovat! Seber se a běž za ní!" řekla jsem mu. "Ne… půjdu ti maximálně udělat snídani, dobře?" vstal a odešel z pokoje. To se mi nechce líbit! Musím s tím něco udělat! Zavolám Daniel! Vždyť jsem to Jacovi včera i slíbila. Nenechám ho pošlapat si štěstí. Jenže…kde mám mobil? Asi zůstal u mě v pokoji. Vstávám z bráchovy postele a odcházím k sobě.
Jasně! Je tu. Leží na stole. Jdu pro něj. 238 přijatých zpráv a 187 nepřijatých hovorů? Tady mě někdo hodně sháněl. Od koho jsou? Nick! Ano, že mi to nebylo jasný. Proč mi prostě nedá pokoj? Už tak toho natropil tolik. Klikla jsem na 'Smazat vše'. To snad ne! Přišla další. 'Smazat' a… 'Zablokovat kontakt'! To by snad mohlo pomoct. A teď… zavoláme Daniel! Hledám jí v kontaktech, volám a dávám mobil k uchu. Vyzvání to. No tak Dan, vezmi to! "Halo?" ozvalo se z druhé strany. "Ahoj, tady Lara! Chci se zeptat, jestli…" "Ahoj Laro! Prosím tě, teď nemůžu, ale slibuju, že se odpoledne stavím a ty mi všechno budeš moct povědět, dobře? Je mi to líto! Tak pá!" přerušila mě Daniel a típla hovor. Jak jí budu moci všechno říct? Co? To jí Jace něco řekl? Doufám, že ne…
"Laro!?" zakřičel na mě bratr z přízemí. Vylezla jsem tedy z pokoje, abych ho lépe slyšela. "Co?" dala jsem mu vědět, že může mluvit. "Táta nám tu nechal seznam co koupit, tak tam zajdu, ok?" "Jasně!" odpověděla jsem. "Dobře, pá!" rozloučil se a šel. "Pá!" zakřičela jsem ještě za ním.
Zalezla jsem do pokoje a přemýšlela o včerejšku. Stále nemůžu pochopit, jak jsem mohla být tak naivní. Mělo být mi divné, že tak krásný učitel nemá přítelkyni. A on má! Ne přítelkyni, dokonce manželku. A dítě! Jak mi to mohlo uniknout? Je mi z toho na nic. Začala jsem brečet. Z rozjímání a pláče mě vyrušila potřeba odskočit si. Koupelna je kousek, takže to nebyl problém. Vstala jsem a šla jsem. Po "vykonání potřeby" jsem si šla samozřejmě umýt ruce. Když v tom jsem na skříňce uviděla žiletku. Ihned mě napadlo, na co bych jí mohla použít. Vzala jsem jí a šla do pokoje. Sedla jsem si na postel. Bylo to ideální řešení, nemusela bych řešit Nicka, nemusela bych poslouchat nic, nemusela bych nic řešit. Bylo by všechno v pohodě. Chytla jsem teda žiletku a už jsem jí přibližovala k ruce. Položila jsem jí na ruku a zatlačila jsem. Začala téct krev. Když v tom…někdo zaťukal na dveře. V zápětí se otevřely. "Ahooooj Laro!" zakřičela přes celý pokoj Daniel. A sakra. Pohotově jsem hodila žiletku pod polštář a shrnula jsem si rukáv. Krev tekla ale vydatně a tak na něm byla po chvilce znát. "Ahoj Dan!" řekla jsem jako by nic. Doufala jsem, že si toho nevšimne. Opravdu teď nepotřebuji žádnou přednášku. Bohužel se ale nepovedlo. Všimla si toho! "…Co to jako má být?" přišla ke mně. "Ukaž mi tu ruku! Dělej!" chytla mi ruku. "Au! To bolí!" zakřičela jsem a vykroutila jsem se jí. "Jo? Milá dámo, ale za to si můžeš sama!" popadla moji ruku a vytáhla rukáv. "Panebože! Co se stalo, že si děláš tohle? Víš, co se ti mohlo stát, kdybych přišla dýl?" vyjela na mě. Rozbrečela jsem se. "No tak! Nebreč! Ať se stalo cokoli, nemůže to být tak zlé!" Koukla se mi do očí. "Tak koukej… teď půjdeme dolů pro lékárničku! Obvážu ti to a potom mi všechno povíš, dobře?" Nemluvila jsem. Jenom jsem se na ní podívala. "Dobře. Je mi to jedno, ale teď pojď se mnou! Nenechám tě tady vykrvácet!" Daniel mi pomohla vstát a šli jsme. Celou dobu jsem mlčela. Byla jsem naštvaná, ale na druhou stranu jsem se styděla. Už to vidím… Daniel to řekne Jacovi a ten mi dá přednášku o tom, jak mi za to Nick nestojí, jenže… stojí! Miluju ho stále.
Daniel mi ošetřila ruku. Obvázala mi jí, a kdo ví co ještě. Zajímá se o lékařství, takže tyto praktiky má zvládnutý. Sedla jsem si v jídelně. Daniel nám oběma udělala čaj a sedla si vedle mě. "Tak… co se děje?" Chytla mě za ruce. Stále jsem ještě brečela. Mlčela jsem. "Jde o kluka?" zeptala se. "Co bych ti to měla říkat?" začala jsem konečně. "Ty jsi mi taky neřekla, že jsi těhotná! A navíc jsi na bráchu natolik zlá, že jdeš na potrat! Je to od tebe tak nezodpovědné!" vyjela jsem na ní. Vypadala zaraženě. "Laro… já vím! Myslela jsem, že nemám na to být matkou!…" "Jo? Nemáš na to? Ale Jace by ti pomáhal a…" skočila jsem jí do řeči. "Laro, prosím! Mlč! Chceš vědět, jak jsem se rozhodla?" řekla mi. Poslouchala jsem. "Víš… bude to těžký a nevím, jak na to budou reagovat mý rodiče a tvůj táta, ale rozhodla jsem se, že si to dítě…" opět se odmlčela. "… nechám!" "Vážně Dan? To je úžasný! Děkuju, strašně jsi mne potěšila!" objala jsem jí.
"Dobře… a teď ty! Chci to slyšet! Všechno!" řekla mi. "Nevím… o nic nejde! Není to podstatný!" snažila jsem se říct ledabyle. Jako by se mi nic nestalo. Ale přitom, při té myšlence jsem se zase málem rozbrečela. "No… jestliže sis kvůli tomu udělala tohle…" koukla na mou pořezanou, teď už obvázanou ruku. "…tak to asi nebude jen tak něco!" Mlčela jsem. "No tak hele, chceš, abych to řekla Jacovi?" Jasně! Vydírání! "Zajímá mě, co se ti stalo! Jestliže je v tom kluk, tak pamatuj… žádný za to nestojí! Ať byl sebevíce hezký, vtipný, charismatický a kdo ví co ještě, nestojí ti za to! Víš, kolik takových ještě bude? Víš co… Jacovi o tom neřeknu! Je to tvoje volba… ale nechci, aby se ti něco stalo! Mám tě na to moc ráda! Nebudu tady z tebe páčit něco, co mi nechceš říct! Nemá to cenu, jen si pamatuj, že jsem tu pro tebe kdykoli! Můžeš mi říct cokoli, dobře?" řekla mi, dala mi pusu na čelo, vzala si čaj a odcházela k Jacovi do pokoje. "Počkej!" zavolala jsem na ní. I když to bylo to poslední, o čem jsem se teď chtěla bavit, tak tu byla. Přijela za mnou a chtěla mě vyslechnout. Vím, že když jí to řeknu, tak bude už druhý člověk, co o mé blbosti bude vědět, ale bude to tak lepší. "Pojď sem! Sedni si!" řekla jsem jí a řekla jsem jí to stejný co včera Jacovi.
"Páni!" byla její první reakce po mém 'výkladu'. "Čekala jsem kdejakého kluka, ale učitel? WOW! Ty se nezdáš!" usmála se na mě. "Jak dlouho jsi musela Jace přesvědčovat, aby mu tu hubu nerozbil?" začala se smát. Já s ní. Obě jsme ho znali. Daniel mě pohladila po vlasech. "Děkuju!" řekla mi. "Za co?" "Za důvěru! A věř mi… ani on za to nestojí! A už vůbec ne po tom, co ti udělal! Okej? Takže žádný sebepoškozování!" přikázala mi. Objala mě.
V tom přišel brácha z obchodu. Když nás uviděl, tak byl asi nejdřív vykolejený z toho, že je tu Dan, ale poté se projevila jeho typická dětičnost. "Já chci taky obejmout!" zakřičel, položil nákup a přiběhl. Obejmul nás. "Co to vyvádíš?" zeptala se Daniel. "Já ti ani nevím!" zasmál se. Já si utřela slzy. "Dan pro tebe má úžasnou novinu, že?" koukla jsem na ní. "Jasně! Miláčku? Co bys řekl na to, být otec?" řekla mu. Zvedla se a políbila ho. "To jako… vážně?" Jace vypadal zaraženě. "Ty… ty sis to nechala?" zeptal se. Daniel přikývla. "To není možný! Tak my budeme mít miminko!?" pohladil bříško Daniel. "Co kdybychom si my čtyři udělali pěkný večer?" řekla Daniel. "Jaci… udělal bys prosím popcorn? My zatím půjdeme připravit nějaký film, dobře?" Jace souhlasil. Já samozřejmě taky.
"Měla bys být opatrnější!" zašeptala mi při cestě do pokoje Dan a zakryla mi rukávem obvaz. "Ty mít všímavějšího bratra tak nevím!" usmála se. "Děkuju!" zašeptala jsem a taky jsem se usmála.
---------------------------------
Jak se vám díl líbil?? Určitě mi dejte vědět! Budu ráda za každý názor a to i kritiku, aspoň vím(e), v čem se zlepšovat! :) Děkuju všem!! :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zzz Zzz | Web | 30. listopadu 2013 v 11:19 | Reagovat

Úžasný díl jako vždy. Huf ještě, že do pokoje vtrhla Daniel jinak by to dopadlo hrozně.
Další díl!

2 Anett • bellathorne-official Anett • bellathorne-official | Web | 30. listopadu 2013 v 11:56 | Reagovat

Skvělý díl!:D Nemůžu se dočkat dalších:/:)

3 Anett • bellathorne-official Anett • bellathorne-official | Web | 30. listopadu 2013 v 11:57 | Reagovat

Skvělý díl!:D Nemůžu se dočkat dalších:/:))

4 Anett • bellathorne-official Anett • bellathorne-official | Web | 30. listopadu 2013 v 11:57 | Reagovat

Skvělý díl!:D Nemůžu se dočkat dalších:/:))

5 Ronnie Ronnie | Web | 30. listopadu 2013 v 12:59 | Reagovat

je to boží!!!!! omlouvám se, že jsem posledních pár dílů neokomentovala, ale vždycky jsem to jen narychlo přečetla a musela jsem jít něco dělat:/ tak to teď napravím :D je super, že si Dan to dítě nechá :)) ale jsem zvědavá, co jí na to řeknou rodiče/ ještě že tam Dan byla!! kdyby nepřišla včas..radši ani nechci myslet na to, co by se stalo.. jsem zvědavá na další díl!! :)

6 dreamer. dreamer. | Web | 30. listopadu 2013 v 21:56 | Reagovat

Skvělý díl:).Ani bych neřekla ,že by se někdy pořezala prostě mi to k ní nějak nesedí;):D.

7 Cece Cece | Web | 30. listopadu 2013 v 23:43 | Reagovat

No, byl takový "kratší", když se do něho zaryješ a takový hodně detailní z jednoho místa, ale pěkný, těším se na další! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama